Dlaczego nie będę czekał, aż mój syn „wybierze” sobie płeć zgodnie ze swoim (samo)poczuciem?

Na razie mam jednego syna i moim celem jest, aby stał się mężczyzną odpowiedzialnym, zdolnym do założenia własnej, trwałej rodziny.

Jestem przekonany, że to kim się stanie będzie w pierwszej kolejności zależeć od jego wychowania, od wzorców z których będzie czerpał. Wiadomo, że wiedzę będzie zdobywał sam, ale to czego się nauczy będzie prześwietlane przez (ukształtowane) sumienie. Cała więc sztuka polega na tym, aby nauczyć dziecko odróżniać dobro od zła, prawdę od fałszu, wartości wynikające z prawa naturalnego od przelotnych idei, którymi obecnie karmi nas świat.

Dlaczego nie będę czekał, aż mój syn sam wybierze sobie płeć zgodnie „ze swoim poczuciem”? Ponieważ uważam, że będzie to dla niego krzywdzące. Jeśli w okresie dojrzewania nie będzie wiedział, że rozwija się jako pełnowartościowy facet, to będzie tym unieszczęśliwiał siebie i innych. Tak jak nie odkryto „genu homoseksualizmu”, tak idea gender nie ma żadnych podstaw naukowych. I nawet jeśli moje poglądy są mylne to jeszcze długo będę odpowiedzialny za wychowanie mojego syna i dlatego w tym procesie zamierzam postępować zgodnie ze swoim sumieniem, a nie poprawnością polityczną.

Mam jeszcze słowo do obrońców tradycyjnego podziału płci, czyli do ludzi z mojej barykady. Moim zdaniem takie autorytety jak John Eldredge, Jacek Pulikowski, ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Fabian Błaszkiewicz,  za mało mówią do tych chłopaków, którzy widzą w sobie cechy powszechnie uznawane za kobiece. W obliczu obecnego prania mózgów takim młodzieńcom pewnie niewiele trzeba, aby zwątpić w swoją męską tożsamość. Aby tego uniknąć należy podkreślać, że „miękkie” cechy osobowości nie są dla nich żadną ujmą na honorze.

Najważniejsze, abyśmy zaakceptowali siebie i nie udawali kogoś innego,  dzięki temu zachowamy poczucie własnej wartości i nie będziemy obawiać się w życiu ról jakie chcemy wypełnić.